Сертифікація–2010

18.06.2010 – Студенти факультету інженерної механіки стали сертифікованими спеціалістами SolidWorks!

Для студентів нашого університету було організовано складання сертифікаційних екзаменів (в режимі on-line) по роботі з системою комп’ютерного моделювання SolidWorks, в результаті чого 32 студенти  успішно склали сертифікаційний екзамен CSWA.

 

Відповідно до домовленостей з компанією Dassault Systemes SolidWorks Corp.(США), за підтримки авторизованого представника корпорації на території України – компанії Інтерсед Україна (м. Київ) , наш університет з 2009 року має міжнародний статус Authorized CSWA Provider – провайдер з прийому офіційних сертифікаційних екзаменів SolidWorks, що дозволяє організовувати такі екзамени, зокрема, для студентів, які пройшли відповідну підготовку в університеті. Загалом, в нашому університеті на сьогоднішній день сертифіковано вже 60 спеціалістів SolidWorks.

Наш університет є ліцензованим користувачем системи комп’ютерного моделювання SolidWorks з 2006 року, і з того часу система SolidWorks активно впроваджується в навчальний процес факультету інженерної механіки – студенти-механіки сьогодні вивчають SolidWorks вже з першого курсу навчання в університеті (починаючи з другого семестру).

З метою поглиблення вивчення системи SolidWorks, в березні поточного року при факультеті інженерної механіки були організовані курси з підготовки студентів до складання сертифікаційного екзамену SolidWorks на отримання сертифікату спеціаліста з комп’ютерного моделювання – Certified SolidWorks Associate (CSWA). Детальніше про офіційну сертифікацію SolidWorks можна прочитати тут .

На протязі 3 місяців, під керівництвом к.т.н., доц. кафедри машинознавства Харжевського В.О., студенти факультету проходили додатковий курс підготовки, що включав у себе:

  • розширені можливості системи SolidWorks для створення складної геометрії;
  • опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SolidWorks для підготовки до складання сертифікаційних екзаменів CSWA.
  • поглиблене вивчення можливостей SolidWorks у створенні креслень за вітчизняними стандартами;
  • робота зі складними зборками;
  • особливості розрахунку на міцність за допомогою SolidWorks Simulation. Особливості проведення оптимізації конструкцій відповідно до проведених розрахунків на міцність.
  • теоретична підготовка відповідно до вимог, що пред’являються до спеціаліста рівня Certified SolidWorks Associate (CSWA).

Було прийнято рішення зарахувати на навчання не більше 36 студентів, інші бажаючі будуть проходити сертифікацію у наступному навчальному році. Було сформовано підгрупи, навчання проходило в класах інформаційно-комп’ютерного центру університету, зокрема в класі ІКЦ-1 було організовано здачу сертифікаційних екзаменів. Наш університет має право лише організовувати такі екзамени, але приймає екзамен не представник університету, а сертифікаційний сервер SolidWorks, оскільки складання екзамену відбувається через інтернет у режимі on-line.

Сертифікаційний екзамен CSWA, як відомо, складається з 7 завдань – 4 теоретичних питання і 3 практичних завдання: проектування двох деталей різної ступені складності та моделювання зборки (деталі до якої також треба розробити). Екзамен триває 3 години, максимум на екзамені можна набрати 100 балів, для отримання сертифікату необхідно набрати мінімум 70 балів. Оскільки екзамен є міжнародним, він проводиться на англійській мові. Ні на українській, ні на російській мові складання екзамену не передбачено.

Сертифікаційні екзамени були організовані для студентів факультету в червні. Загалом, екзамен складали 35 з 36 студентів (для одного студента екзамен перенесено на вересень).

В результаті, 32 студенти успішно склали екзамен та отримали сертифікат міжнародного зразка – Certified SolidWorks Associate (сертифікований спеціаліст SolidWorks). Причому, підтвердженням отриманого статусу є не тільки сертифікат – кожний сертифікований спеціаліст отримує обліковий запис на сертифікаційному сервері SolidWorks і будь-хто у світі зможе в цьому переконатись. Офіційний список сертифікованих спеціалістів SolidWorks розміщено на сервері SolidWorks: https://www.virtualtester.com/solidworks/branding/user-portal/user-portal.html, розділ “Certified Users” – сертифіковані користувачі. З тих трьох студентів, яким не вдалося успішно скласти екзамен, двоє студентів набрали 65 балів (70 – прохідний бал для отримання сертифікату).

Список студентів, що успішно пройшли сертифікацію:

№ п/п Студент Напрямок підготовки
1 Багрійчук Олексій Інженерна механіка
2 Громов Максим Інженерна механіка
3 Дзюбій Олексій Інженерна механіка
4 Дука Андрій Машинобудування (ОХВ)
5 Дука Володимир Комп’ютерні науки (ІТП)
6 Ігнатов Максим Машинобудування
7 Кирилюк Вадим Інженерна механіка
8 Кирсанов Ярослав Інженерна механіка
9 Короц Андрій Інженерна механіка
10 Косткевич Едуард Зварювання
11 Лаврентій Юрій Машинобудування
12 Лисий Олег Інженерна механіка
13 Лімпак Володимир Інженерна механіка
14 Межерицький Олександр Інженерна механіка
15 Мещишин Андрій Інженерна механіка
16 Мисик Сергій Інженерна механіка
17 Нікітюк Іван Машинобудування (ОХВ)
18 Перебейніс Андрій Інженерна механіка
19 Поліщук Сергій Інженерна механіка
20 Полюх Олександр Інженерна механіка
21 Сенчишин Андрій Зварювання
22 Сліпак Дмитро Інженерна механіка
23 Терешкевич Віктор Інженерна механіка
24 Тесля Олександр Зварювання
25 Фют Сергій Інженерна механіка
26 Хоменко Артем Інженерна механіка
27 Члек Євгеній Машинобудування (ОХВ)
28 Шевчук Валентин Електромеханіка
29 Шевчук Максим Зварювання
30 Шинкарчук Андрій Машинобудування (ОХВ)
31 Шрамчук Олександр Інженерна механіка
32 Яріш Юрій Зварювання

 

Приклад сертифікату Certified SolidWorks Associate (CSWA):

Загалом, студенти показали високий рівень знань, умінь та навичок у роботі з системою комп’ютерного моделювання SolidWorks, що є необхідним в умовах сучасного машинобудування, оскільки саме за допомогою сучасних методів комп’ютерного моделювання проводиться проектування на провідних машинобудівних підприємствах України та світу. І є всі підстави вважати, що в майбутньому ця тенденція тільки посилиться.

 

Урочисте вручення сертифікатів SolidWorks студентам факультету інженерної механіки

 

30 червня 2010 року в залі засідань Вченої Ради Хмельницького національного університету відбулось урочисте вручення сертифікатів SolidWorks студентам факультету інженерної механіки, які успішно склали міжнародні сертифікаційні екзамени та отримали статус сертифікованих спеціалістів SolidWorks (Certified SolidWorks Associate, CSWA).

Сертифіковані спеціалісти SolidWorks та відповідальний за проведення сертифікації к.т.н., доц. кафедри машинознавства Харжевський В.О., який проводив підготовку студентів до здачі сертифікаційних екзаменів.

 

Таким чином, на сьогоднішній день факультет інженерної механіки нашого університету має найбільше в Україні сертифікованих спеціалістів SolidWorks як з числа студентів, таі з числа викладачів серед вищих навчальних закладів України.

Президія: Ректор Хмельницького національного університету проф., д.т.н. Скиба Микола Єгорович, радник ректора проф., д.т.н. Сілін Радомир Іванович, проректор університету проф., д.т.н. Шинкарук Олег Миколайович 

Сертифікат спеціаліста SolidWorks вручає ректор університету проф., д.т.н. Скиба Микола Єгорович 

Сертифікат спеціаліста SolidWorks вручає радник ректора проф., д.т.н. Сілін Радомир Іванович

 

Поздоровляємо наших студентів з отриманням стасусу сертифікованих спеціалістів SolidWorks та бажаємо подальших успіхів!